mOBEC

Prestaňte si mapy len prezerať,
začnite s nimi pracovať!

Aplikácia mOBEC od spoločnosti T-MAPY je v súčasnosti najpoužívanejším riešením GIS uspokojujúcim potreby už viac ako 1 200 zákazníkov z radov miest a obcí na Slovensku a v Českej republike. Produkt mOBEC je zabezpečovaná pomocou obchodných manažérov spoločnosti T-MAPY.

Čo je mOBEC?

Produkt mOBEC je novou generáciou riešenia geografického informačného systému (GIS) pre obce a malé mestá. Koncept riešenia je postavený na vlastných technológiách T-WIST a Spinbox a vychádza z našich viac ako dvadsiatich rokov skúseností a stoviek úspešných implementácií na stredných a veľkých mestách.

mOBEC využíva technológie, ktoré obciam a malým mestám umožňujú aktívne pracovať (nielen) s geografickými dátami. To bolo doposiaľ možné len v robustných a drahých systémoch, zatiaľ čo mOBEC je cenovo dostupná i tým najmenším obciam.

gis4u-ukazka-prostredi

Čo ponúka mOBEC?

Náš systém ponúka viac riešení, ako doterajšie možnosti, na ktoré ste boli zvyknutí. Nie len, že sa zobrazia potrebné mapy a môžete v nich vyhľadávať, ale naviac si dáta môžete sami vytvárať a upravovať.

Základ aplikáce samozrejme tvoria najrôznejšie mapové podklady. Všetky potrebné mapy – mapa katastru nehnuteľností, územný plán, letecké snímky, pasporty, inžinierske siete a mnoho ďalších – sa Vám po jednom kliknutí zobrazia. K dispozícii máte rovnako rýchle fulltextové vyhľadávanie nad daty RÚIAN.

Okrem toho disponuje mOBEC nástrojmi, ktoré Vám umožnia jednoducho vytvárať a editovať dáta priamo vo webovej aplikácii. Máte možnosť napríklad zakresliť si do katastrálnej mapy prenájom pozemku, obsadenie priestranstva, informáciu o využití územia, ochranné pásmo atď. Už nemusíte čakať, pokým Vám niekto za drahé poplatky aktualizuje Vaše dáta. Osadíte v teréne novú značku, lampu, strom alebo mobiliár? Otvoríte mOBEC a kliknutím do mapy si jednoducho zaevidujete nový prvok. Pokiaľ sa stane, že Vám bude chýbať kategória pre nový objekt, stačí si ju pridať do číselníka kategórií, priradiť mapovú značku a problém máte vyriešený. mOBEC totiž umožňuje aj úžívateľské úpravy číselníkov tém. Všetko si môžete vyskúšať v našej DEMO aplikácii.

Pre viac informácií o nástrojoch a funkciách mOBEC kliknite na odkaz nižšie.

Nadstavbové moduly

Základné riešenie mOBEC je navrhnuté tak, aby pokrývalo potreby, ktoré sú rovnaké na všetkých samosprávach. V závislosti na Vašich konkrétnych požiadavkách a potrebách je potom možné mOBEC rozširovať o celú radu rôznych modulov, ako je evidencia mobiliára, správa cintorína, pasport komunikácií, pasport zelene atď.
Každý užívateľ má možnost vybrať si, aké riešenie/ modul je vhodný pre jeho evidenciu. Má na výber z univerzálneho modulu, ktorý je okamžite možné nasadiť, resp. vieme na základe konzultácie vytvoriť riešenia na mieru. Pri nasadzovaní mOBEC tak nie ste obmedzovaný v rozhodnutí, dôležité je, rozhodnúť sa, čo chcete vo svojom GIS evidovať. Ani toto rozhodnutie nemusí byť však konečné, v priebehu užívania môžete prejsť z jednoduchej na pokročilú evidenciu a naopak.

FAQ: Často kladené otázky

Čo potrebujete, aby ste mohli používať aplikáciu mOBEC?

Skoro nič.

Naozaj nepotrebujete takmer nič. mOBEC poskytujeme ako službu. Takže z Vašej strany nie je nutná žiadna inštalácia, riešenie je poskytované na našich serveroch. Užívateľom stačí jednoducho internetový prehliadač, v ktorom si aplikáciu spustia. Vďaka tejto koncepcii si svoju mOBEC môžete spustiť kdekoľvek – v kancelárii, doma, i v teréne na mobilnom zariadení. Počet uživateľov pre jednu mOBEC nie je obmedzený.

Je systém bezpečný?

Áno, samozrejme.

Bezpečnosť Vašich dát je pre nás maximálnou prioritou. Samozrejmou súčasťou mOBEC je prepracovaný systém zabezpečenia a prístupových práv zabraňujúci zneužitiu dát treťou osobou. V prípade potreby sa dajú prístupové práva nastaviť až na úroveň jednotlivých modulov. Časť systému je možné zdielať aj verejne a poskytnúť tak občanom, podnikatelom alebo návštevníkom obce potrebné informácie. Vďaka našim vysoko výkonným serverom je zbezpečná 24hodinová dostupnosť systému. Samozrejmosťou je každodenné zálohovanie celého systému vrátane Vašich dát.

Môžem do systému vkladať vlastné dáta?

U nás áno.

mOBEC vyvíjame pre Vás a podľa Vašich potrieb. Vďaka tomu vieme, že nestačí dáta len prezerať, ale je potrebné ich pravidelne aktualizovať. V rámci mOBEC Vám poskytneme všetky nástroje, ktoré Vám umožnia uživateľskú editáciu Vašich dát a tvorbu vlastných evidencií a pasportov. Tým sa stávate nezávislý od dodávateľa dát a ušetríte nemalé finančné prostriedky. Samozrejme, že pokiaľ budete potrebovat pomôcť s importami a exportami dát, sme Vám k dispozíci.

Koľko stojí mOBEC?

Za sprístupnenie verejne dostupných dát a vyhľadávanie v nich u nás, neplatíte nič. Vyskúšajte si našu DEMO aplikáciu. Pokiaľ sa Vám práca v mOBEC zapáči, kontaktujte nás a my Vám zaistíme prístup do aplikácie. Pokiaľ chcete pracovať s plnohodnotným katastrom, zakreslovať si k parcelám informácie, tvoriť vlastné evidencie a pasporty, kontaktujte nás a my Vám pošleme cenovú ponuku. Kontaktovať nás môžete prostredníctvom formulára a kontaktov nižšie.

Distribúcia mOBEC

mOBEC je distribuovaná vďaka obchodným manažérom spoločnosti T-MAPY Slovensko.

Kontakt

  • V prípade otázok a žiadosti o podrobnejšie informácie k produktu mOBEC, nás neváhajte kontaktovať
  • kontaktujte nás